Tipeez üyesi misin? Olmak ister misin?! Buraya Tıkla
Giriş!
  • Vızıltı
  • Oyunlar
  • Arkadaşlar
  • Forumlar
Zeytin98
1.733 Gönderiler
Tipeezkolik
Uyarı Ölçer
Bir Mesaj Gönder
Benim Dünyama Gir
Gönderdildi: 16:57 05.05.2011
2 Mart 2000
Merhaba günlük ben bir köpeğim ama adım yok çünkü annem, beni doğurunca ölmüş.Sadece bir ablam var.Artık yazı yazabilecek kadar büyüdüm. Biraz yamuk yazıyorsam affet beni çünkü daha yeni yazı yazmaya başladım. Sabah erkenden kalkıp yemek arıyoruz akşam da kendimize uyuyabilecek bir yer bulup uyuyoruz. Büyüyünce bir polis köpeği olmayı istiyorum.
10 Mart 2000
Merhaba günlüğüm, artık daha iyi yazıyorum.Son günlerde havalar iyice ısındı ve su bulmak çok zor. Bazı insanlar bize su veriyor iyi ki. Yoksa halimiz ne olurdu bilmem.
20 Mart 2000
Merhaba günlük, bu gün büyük bir köpek bana saldırdı. Ve bacağımı ısırdı. Sanırım yanlışlıkla onun yemeğini almışım. Bu nedenle ablama yardım edemedim. Zaten ablam beni yakında bırakmayı düşünüyor. Doğanın kanunuymuş bu...
30 Mart 2000
Merhaba günlük, artık tek başımayım. İyice zayıfladım ve bunlar yetmezmiş gibi iki ufak çocuk bana tuzak kurdu. Biri bana yemek verecekmiş gibi yaptı diğeri ise ağacın üstüne çıkmış ve üzerime kaynar su döktü. Su çok sıcaktı :(
5 Nisan 2000
Merhaba günlük, Her gün bu dünya daha da zalimleşiyor sanırım. Bu gün bir adam beni arabasıyla ezmeye çaıştı. Bunu neden yaptığını hiç anlamadım ama bu adamın köpekleri sevmediği belli!
14 Nisan 2000
Merhaba günlük, Artık dünyayı daha az görüyorum. Bu iyi mi oldu kötü mü bilmem. Bu gün bir genç gözüme sapanla taş attı ve gözüm görmemeye başladı. İnsanları hiç anlamıyorum. Hayvanlarla ne alıp veremedikleri var ki. Bize yemek vermeyen onlar, bizi sokaklara atanlar onlar..Yine de bize kötü davranıyorlar.
25 Nisan 2000
Merhaba günlük, sanırım hayatımda ilk kez bu kadar güzel bir şey oldu. Sabah gözlerimi açtığımda - yani tek gözümü açtığımda- karşımda küçük bir kız gördüm. Saçları siyah ve karmakarışık, üzerinde ise yırtık pırtık bir elbise var. Nedense onu kendime benzettim. Uyandığımı görünce kafamı hafifçe okşadı ve elindeki kurumuş ekmekten bir parça kopartıp bana verdi. Sanırım zengin insanların sokak çocuğu dedikleri insan. Ve bana bir isim koydu artık adım Şanslı. Ne kadar güzel öyle değil mi?
1 Mayıs 2000
Merhaba günlük, sahibim Fırfır ile çok güzel günler geçiriyorum. Sabah beni uyandırıyor ve birlikte yemek arıyoruz. Bazen ona insanlar para veriyor. Akşam ise onu kirli tüylerimle ısıtmaya çalışıyorum. Böylece uyuyoruz. Fırfır bana hikayesini anlattı. Daha beş altı yaşlarındayken anne ve babasıyla bir süs havuzunda kayık yüzdürmeye gitmişler. Fırfır çok eğleniyormuş ve zamanın nasıl geçtiğini ve ailesinin yanında olmadığını farketmemiş. Hava karardığında arkasını dönmüş ki anne ve babası yok. O günden beri sokaklarda yaşıyormuş ve ailesini arıyormuş.
5 Mayıs 2000
Merhaba günlük, bu gün Fırfır beni parka götürdü. Ama köpeklerin kaydıraktan kayması yasakmış. Yine de çok eğleniyorduk ki zengin olduğu her halinden belli olan bir kız geldi. Ve Fırfırdan iğrenerek "senin gibi fakirlerin burada ne işi var!" diye bağırdı. Fırfır çok üzüldü hemen parktan çıktı ve ağlamaya başladı. Ve ben de dayanamadım gittim kızı ısırdım. Kız ağlamaya başladı ve polise benzeyen insanlar geldi beni alıp bir çok hayvanın kafeslerde olduğu bir yere götürdüler.
6 Mayıs 2000
Hala bu kafeste bekliyorum...
7 Mayıs 2000
Sanırım hayatım burada geçecek...
8Mayıs 2000
Neyseki yemek veriyorlar doymasam bile tokluk hissi veriyor.
9 Mayıs 2000
Yanımdaki kafeste olan kediyi bir insan geldi ve aldı umarım hemen beni de alırlar
10 Mayıs 2000
Hala bekliyorum
30 Aralık 2013
Merhaba günlük, çok yaşlı ve hantal bir köpek oldum. Ama bu gün çok güzel bir şey oldu hayatımdaki en güzel olan şeyden bile daha güzel. Fırfır büyümüş ve bir işe girmiş. Karmaşık saçlarının yerine taranmış saçları ve güzel bir elbisesi var. Bana ilk karşılaştığımızdaki gibi gülümsedi. Ve beni buradan kurtardı. Sana ilk yazdığım zaman polis köpeği olmak istediğimi söylemiştim ya artık ben sadece Fırfır'ı korumak istiyorum. Sevgiler,
Şanslı
Decksanddrumsandrockandroll
Konu Başlığı

Bir Sokak Köpeğinin Günlüğü

Zeytin98
1.733 Gönderiler
Tipeezkolik
Uyarı Ölçer
Bir Mesaj Gönder
Benim Dünyama Gir
[Yukarıya Dön]
Gönderdildi: 17:02 05.05.2011
Bunu ben mi yazdım ya :)
edanurlu
679 Gönderiler
Uzman Tipeezci
Uyarı Ölçer
Bir Mesaj Gönder
Benim Dünyama Gir
[Yukarıya Dön]
Gönderdildi: 17:15 05.05.2011
hay maşallah :D
ஐ◄███▓▒░░Gд๓є4 кคℓBıмı ¢αℓвเмเ ¢дℓ∂เη!░░▒▓███►ஐ♥♥♥♥♥Ťїїφ££Z♥♥♥JЏ๔คร♥♥♥♥♥♥
Zeytin98
1.733 Gönderiler
Tipeezkolik
Uyarı Ölçer
Bir Mesaj Gönder
Benim Dünyama Gir
[Yukarıya Dön]
Gönderdildi: 17:26 05.05.2011
Teşekkür ederim :)
aycicegi
9 Gönderiler
Yeni Tipeezci
Uyarı Ölçer
Bir Mesaj Gönder
Benim Dünyama Gir
[Yukarıya Dön]
Gönderdildi: 17:28 05.05.2011
Burası neresi acaba, ben tam anlayamadım?
Ama bu yazıyı çok beğendim gerçekten duygusal ve hüzünlü...
Tipeez'de yeniyim ama şimdiden bayıldım buraya!
Zeytin98
1.733 Gönderiler
Tipeezkolik
Uyarı Ölçer
Bir Mesaj Gönder
Benim Dünyama Gir
[Yukarıya Dön]
Gönderdildi: 17:29 05.05.2011
Merhaba ayçiçeği burası Tipeez'in Forumlar bölümü bu konuda daha çok bilgi edinmek için Yardım bölümüne girmelisin ayrıca Forum Moderatörleri sana yardımcı olur :) Ayrıca beğendiğine sevindim!
kurabiye77
12 Gönderiler
Yeni Tipeezci
Uyarı Ölçer
Bir Mesaj Gönder
Benim Dünyama Gir
[Yukarıya Dön]
Gönderdildi: 17:31 05.05.2011
Zeytin yine ben bunu da beğendim. Bu arada ayciceği arkadaş olalım mı ben de Tipeez'de yeniyim :)
Hayat boş eğlen coş!
aycicegi
9 Gönderiler
Yeni Tipeezci
Uyarı Ölçer
Bir Mesaj Gönder
Benim Dünyama Gir
[Yukarıya Dön]
Gönderdildi: 17:34 05.05.2011
Kurabiye olur da nasıl arkadaş olunuyor?
Tipeez'de yeniyim ama şimdiden bayıldım buraya!
kurabiye77
12 Gönderiler
Yeni Tipeezci
Uyarı Ölçer
Bir Mesaj Gönder
Benim Dünyama Gir
[Yukarıya Dön]
Gönderdildi: 17:35 05.05.2011
Bekle sana istek göndericem.
Hayat boş eğlen coş!
Zeytin98
1.733 Gönderiler
Tipeezkolik
Uyarı Ölçer
Bir Mesaj Gönder
Benim Dünyama Gir
[Yukarıya Dön]
Gönderdildi: 17:37 05.05.2011
Arkadaşlar bu arada yanlış yere yazdıysam özür dilerim aslında sokak hayvanlarına yazacaktım ama sonunda evcil hayvan olduğundan buraya yazdım :)
Zeytin98
1.733 Gönderiler
Tipeezkolik
Uyarı Ölçer
Bir Mesaj Gönder
Benim Dünyama Gir
[Yukarıya Dön]
Gönderdildi: 17:47 05.05.2011
Bu arada Şanslı'yı bu köpek gibi hayal etmiştim.
<<< |   1   2 Sonraki sayfa >>>
[Yukarıya Dön]
Foruma Atla!
Arama:
Forum yöneticileri
(:hayvan sever:)