Benim Dünyam
Tipeez Dünyası
Oyunlar
Haberler
Forumlar
Çizgi Filmler
TipStar
HopSohbet
Tipeez üyesi misin? Olmak ister misin?! Buraya Tıkla
  • Vızıltı
  • Oyunlar
  • Arkadaşlar
  • Forumlar
En sevdiğin karakter hangisi?
Muhabir Eda
Editör Maya
Grafiker Can
Fotoğrafçı Mert
 
Merhabalar ben İrem Nur Aşcı. 11 yaşındayım ve 6. sınıfa gidiyorum. Ben de müziği seven her çocuk gibi küçüklüğümden beri bir müzik aleti çalmayı öğrenmek istedim. Gerçi hâlâ küçüğüm ama olsun, ben kendimi ifade edebilecek bir yaşta olduğuma inanıyorum. Ne demiş atalarımız: "Akıl yaşta değil baştadır."
 
Keman aşkı
 
Bir müzik aleti çalma isteğimi babama söyledim. Babam bana "Canım kızım ben her zaman senin istediğin öğrenme arzusunun yanında olacağım." dedi. Anneciğim de beni destekledi. 
 
Bana hangi müzik aletini öğrenmek istediğimi sordular. Ben ilk başta piyano istemiştim, fakat sonra bir keman virtüözünün müziğini dinledim. Daha sonra kendi kendime "Evet ben keman çalacağım" dedim.
 
İlk başlarda keman çalmanın bu kadar zor olduğunu bilmiyordum. Meğer yaylı çalgılar içerisinde en zoru keman çalmakmış.
 
Eve keman geldi 
 
Babam ilk önce bana arkadaşının kızının heveslenip daha sonra derslerinden dolayı bıraktığı, benim de aynı şekilde yapacağımı sandığı bir kemanı ödünç olarak getirdi.
 
Keman aşkı
 
Zaten babam da bana kemanı getirdiğinde "İrem bu arkadaşımın kızının kemanı, kızcağız heveslenmiş ama derslerinden dolayı bırakmış, bakalım sen başarabilecek misin?" dedi.
 
Tabii ki sonrasında beni bir keman kursuna yazdırdı. Kursun en güzel yanı dersi bire bir almam oldu. Ben büyük bir gayretle ve istekle tabii zor da olsa keman çalmayı öğrenmeye başlamıştım.
 
Her hafta sonundaki keman dersimi iple çekmeye başladım. Evde kendi kendime bol bol pratik çalışmalar yaptım. Çok sevdiğim bir müzisyenin keman videolarını her gün izledim. Ben de onun gibi keman çalana kadar bıkmadan usanmadan çalışarak sonunda başaracağıma inanıyordum.
 
Keman, özel bir müzik aletidir
 
Keman çalmaya 8 yaşında başladım. Hiçbir şekilde keman derslerime ara vermeden devam ettim. Ama babamın asker olması sebebiyle tayinlerinden dolayı her keman kursum ayrı bir ilde, hatta yurt dışında bile oldu. Ama sağ olsun. Babacığım her gittiğimiz yerde beni bu isteğimde yalnız bırakmadı. Tabii bendeki bu isteğin farkına vardığı için arkadaşının kızının kemanını geri verip bana yeni ve çok güzel bir keman aldı. Benim kendime özel bir kemanım olduğu için hevesim daha çok artmıştı.
 
Keman aşkı
 
Zamanla ders aldığım her keman öğretmeninden yeni şeyler öğrendim.
 
Şu anda Ankara'da gittiğim keman kursundaki Bülent öğretmenim bana buraya yazmakla bitiremeyeceğim o kadar çok şey öğretti ki, hem bendeki müzik sevgisini arttırdı hem de keman aşkımdaki kıvılcımı alevlendirdi. İyi ki varsınız Bülent öğretmenim. 
 
Şimdi 11 yaşındayım ve birçok parçayı çok güzel bir şekilde kemanımla çalıyorum. Hatta üç defa kursumun organizasyonu ile küçük konserler bile verdim.
 
Keman aşkı 
 
Hedefim dünyanın dört bir yanında en popüler orkestralarda keman çalmak. Tabii başka, bir sürü hedeflerim de var, saymakla bitmez.
 
Son olarak, sizler de bir müzik aleti çalmayı öğrenmek istiyorsanız bunu ailenize söyleyip azimle bu isteğinizin arkasında koşun. Yakaladığınızda inanın ki çok mutlu olacaksınız.
 
Bu arada keman çalmayı öğrenmek isteyen arkadaşlara her konuda yardımcı olmaya hazırım. Sevgiyle ve müzik tadında kalmanız dileğiyle.
 
Keman aşkı 
 
Sen hangi müzik aletini çalmak isterdin?
Mini olimpiyatlar başlıyooooorrr.....
Geyik muhabbetini sever misin? :)
Hem çok işe yarıyorlar hem de çok ...
Bu kediler çok aristokrat. Sanırsı...