Benim Dünyam
Tipeez Dünyası
Oyunlar
Haberler
Forumlar
Çizgi Filmler
TipStar
HopSohbet
Tipeez üyesi misin? Olmak ister misin?! Buraya Tıkla
  • Vızıltı
  • Oyunlar
  • Arkadaşlar
  • Forumlar
En sevdiğin karakter hangisi?
Muhabir Eda
Editör Maya
Grafiker Can
Fotoğrafçı Mert
 
Bugün Bayram!
Bayramlar, hüzünleri, acıları değil; mutluluk ve sevinci paylaştığımız günlerdir! Bayramlarda geçmişi ve geleceği iç içe yaşarız. Tabii bol bol tatlı şeyler yeriz.

Kurban Bayramı'nız Kutlu Olsun

Kurban Bayramı, kültürümüzün en önemli bayramlarından biri... Bu bayramda satın alma gücü olmayan fakir insanlara yardım ederiz, akraba ziyaretleri yaparız ve yardımlaşırız.

Kurban Bayramı'nız Kutlu Olsun

Peki, neden kurban keseriz?

Kurban kesmenin amacı, oldukça pahalı bir yiyecek olan ve insanların beslenmesinde çok önemli bir yeri olan etin, fakir insanlara da ulaştırılmasıdır. Bayram dışındaki zamanlarda da hayvan kesimleri yapılır ve satın alma gücü olanlar et yiyebilirler... Bayramda ise, varlıklı aileler kurbanlarını keser, kurban postlarını bağışlar, etleri ise fakir olan ailelere dağıtır. Böylece herkes et yiyebilir.
Kurban Bayramı'nız Kutlu Olsun
Ancak kurban bayramlarında çoğu zaman istemediğimiz görüntülerle karşılaşıyoruz. İslam dinine göre, kurban kesimleri oldukça temiz bir ortamda, insanların rahatsız olmayacakları ve hayvanın da ürkmeyeceği şekilde yapılmalı! Ancak maalesef, hiç hoş olmayan görüntülerle karşı karşıya kalıyoruz ve çok üzülüyoruz.

Peki, siz bu bayram neler yapıyorsunuz? Büyüklerinizi ziyaret ettiniz mi?
"Tatil Yarışması"nı kim ka...
Soruya cevap ver Kidzania'ya b...
Vialand'e gitmek için bizden 2...
Dünyaca ünlü Milano Sirki Türkiye’...