Benim Dünyam
Tipeez Dünyası
Oyunlar
Haberler
Forumlar
Çizgi Filmler
TipStar
HopSohbet
Tipeez üyesi misin? Olmak ister misin?! Buraya Tıkla
  • Vızıltı
  • Oyunlar
  • Arkadaşlar
  • Forumlar
En sevdiğin karakter hangisi?
Muhabir Eda
Editör Maya
Grafiker Can
Fotoğrafçı Mert
 
Şarkı yarışmaları ve dedikodu programları televizyonda oldukça ilgi görüyor. Bu programlara katılan kişilerin popüler olması da çok konuşuluyor. İşte onlardan bazıları...
 
Sivri dili İrem Derici
 
Yarışmalarla ünlü oldular
 
Acun Ilıcalı‘nın sunduğu 2011 yılında Mustafa Sandal, Hadise, Hülya Avşar ve Murat Boz'un jüri üyesi olduğu 'O Ses Türkiye' yarışmasına katıldı. 4 jüri üyesinden sadece Hülya Avşar onu beğendi. Yarı finalde elenen Derici yarışmadan sonra “Düşler ülkesinin gel git akıllısıyım” adlı şarkıyla müzik piyasasına girdi. Çıkış yaptıktan sonra milyonlara sesini duyurdu ve sevildi. Bu durum onu çok şımartmış olacak ki sivri dilli ve değişik hareketleriyle, bir kitlenin onu sevmemesine neden oldu. Derici ise bu açık sözlerini ve sivri dilini dobralık olarak tanımlıyor. Bakalım Türk halkı Derici'yi uzun yıllar dinleyecek mi?
 
"İncirler olana kadar" diyen İlyas Yalçıntaş
 
Yarışmalarla ünlü oldular 
 
2015 yılında sunuculuğunu Kadir Doğulu'nun yaptığı “X Factor Star Işığı” yarışmasına katılarak ekranlara çıktı. Jüri üyeliğini Emre Aydın, Ziynet Sali, Armağan Çağlayan ve Ömer Karaca'nın üslendiği bu yarışmada kendi bestelediği “İncirler olana kadar” şarkısını seslendirerek tüm Türkiye’yi etkiledi. Katıldığı yarışmada kendini halka sevdiren İlyas yarışmadan sonra bestelerine ve şarkılarına devam etti. Ağır başlılığı ve efendiliğiyle takdir toplayan İlyas etkileyici sesiyle de büyük bir hayran kitlesine sahip. Bu özellikleri, onun önümüzdeki yıllarda da kalıcı olabileceğini resmen kanıtlıyor.
 
Yıldızların oyuncusu Beren Saat
 
Yarışmalarla ünlü oldular 
 
"Türkiye'nin Yıldızları" adlı oyunculuk yarışmasına katıldı. Yarışmayı ikincilikle tamamladıktan sonra kariyer basamaklarını hızla tırmandı. Birçok dizi ve filmde rol aldı. Aşk-ı Memnu dizisiyle kendinden oldukça bahsettiren Beren çok iyi bir çıkış yakalamıştı ki dizi bittikten sonra çok ortalıkta görünmemekle birlikte kendini iyice unutturdu. Hayranları Beren'e kızgın ve galiba bu gidişle hayran kitlesi de kalmayacak.

 Hızlı giriş yapan Aleyna Tilki
 
Yarışmalarla ünlü oldular
 
2014 yılında TV 8’de yayınlanan "Yetenek Sizsiniz Türkiye" yarışması ile kendini tanıttı. “Gesi Bağları” şarkısını söyleyerek dikkatleri üzerine topladı ama yarı finalde elendi. Elendikten sonra durmayan azimle ünlü olmak için çabalayan 17 yaşındaki Aleyna seslendirdiği “Cevapsız çınlama” şarkısıyla çıkış yaptı. Ama müzik eğitimi almazsa kalıcı olabilecek gibi gözükmüyor. Ayrıca yaşına uyumayan davranışları ve şarkılarındaki manasız basit cümlelerle devam ederse çok çabuk unutulacak.

 O Ses Türkiye'nin birincisi Oğuz Berkay Fidan
 
Yarışmalarla ünlü oldular 
 
2010 yılında "O Ses Türkiye" yarışmasına katılarak yarışmayı birincilikle bitiren Berkay, birinciliyle popülerlik kazanıp ünlü basamaklarını çıkmaya başlasa da sesi ve seslendirdiği şarkılarla yarışma bittikten sonra popülerliğini yitirdi. Şarkıları dinlenmiyor ve insanlara etkileyici gelmiyor olacak ki şöhreti yakaladığı program, devamlılığını sürdürmesine yetmedi. Yakında tamamen ekranlardan silinecek gibi gözüküyor. 
 
 Survivor'ın şampiyonu Turabi Çamkıran
 
Yarışmalarla ünlü oldular 
 
Survivor yarışmasında değişik tavırlarıyla ilgi çekip kendine ün kazandırmayı başaran Turabi iki şampiyonluk kazandı. Bu yarışmadan sonra kendini dizi setlerine attı. Oyunculuk eğitimi aldığı söylense de rol aldığı dizide eğitim almış gibi gözükmüyor. Dizide çok yapmacık olduğu ve oyunculuğunun oturmadığı hemen fark ediliyor. Bazı oyuncularımız yıllarca bu işin eğitimini aldıktan sonra bir projeye başlıyorken, Turabi’nin kendine olan öz güveni takdir edilecek gibi. En son “Kertenkele” dizisinde rol aldı. Ama daha ne kadar ekranda olur, bilinmez!
 
Güzelliğiyle fark edilen Gizem Hatipoğlu
 
Yarışmalarla ünlü oldular 
 
İlk olarak "Var mısın yok musun?" programında kendisini tanıdık. Daha sonra pes etmeyip biraz daha ekranlarda kalmak istemiş olacak ki, Survivor yarışmasına da katıldı. Yarışmada uzun süre kaldıktan sonra elendi. Sunuculuk ve çeşitli internet sitelerinin giyim markalarına modellik yapmaya başladı. Modelliğinin nasıl olacağını bilmiyoruz ama sunuculuğu çok donuk ve etkisiz. Keşke bu işi eğitimli olan kişilere bıraksa...
  
Survivor'a damga vuran Hilmi Cem İntepe
 
Yarışmalarla ünlü oldular 
 
Şöhreti Survivor yarışmasında birinci olarak yakalayan Hilmi Cem yarışma sonrasında oyuncu oldu, ama rolünün hakkını verebildiğini söylemek zor. Keşke o da oyunculuk eğitimi alsa.
 
Yarışmalarla ünlü oldular
 
Sen bu ünlülerden en çok hangisini beğeniyorsun? Sence hangisi kalıcı ola bilecek?
Balıklardan kuşlara, kurbağalardan...
Dünyanın en değişik pastaları...
Bu hayvanlar uzayda... Samanyolu g...
Çocukların yaptığı çizimler gerçek...