Benim Dünyam
Tipeez Dünyası
Oyunlar
Haberler
Forumlar
Çizgi Filmler
TipStar
HopSohbet
Tipeez üyesi misin? Olmak ister misin?! Buraya Tıkla
  • Vızıltı
  • Oyunlar
  • Arkadaşlar
  • Forumlar
En sevdiğin karakter hangisi?
Muhabir Eda
Editör Maya
Grafiker Can
Fotoğrafçı Mert
 

İzmir Bayraklı’daki bir ilkokulun 3. sınıfında yaşayan, öğrencilerin de severek baktığı kedi Tombi, bir velinin şikayeti nedeniyle sınıftan ayrılmak zorunda kaldı. Tombi’ye sınıfın öğretmeni Özlem Pınar Ivaşcu’nun çabalarıyla yeni yuva aranmaya başlandı.

 Tombi ders başı yaptı
 
Sonunda Tombi’ye bir yuva bulundu. Ancak Tombi okuldan ve öğrencilerden ayrılınca onu sahiplenen evde mutsuz oldu. Bir şey yememeye başladı. Bunun üzerine evinde 3 kedisi olan Özlem öğretmen geçici süreliğine Tombi’yi kendi evine aldı. Bu arada Tombi’ye yeni yuva aramaları sürüyordu. Ancak haberin sosyal medyada yayılmasıyla Özlem öğretmene Milli Eğitim’den müjde geldi.
 
 Tombi ders başı yaptı
 
Hürriyet’e konuşan Özlem öğretmen, “En karamsar anımızda çok mutlu olacağımız bir haber aldık. Milli Eğitim Müdürü, Tombi’nin okula geri dönmesi için gerekenlerin yapılması talimatını verdi. Tüm ihtiyaçları da karşılanacak. Okulda yuvası ve şartları hazırlandıktan sonra Tombi bugün sınıfına geri dönüyor” dedi. Okulun bahçesinde 9 kedi olduğunu, çocukların onları da çok sevdiğini söyleyen Özlem öğretmen Tombi’nin hikâyesini ise şöyle anlattı: “Muhtemelen terk edilmiş bir kedi. Okulun bahçesindeki diğer kediler gibi değil, çocuklara çok yakın.
 
 Tombi ders başı yaptı
 
Bahçede sıra olurken çocukların arkasında o da sıraya giriyor ve sınıfa çocuklarla birlikte giriyor. ‘Dikkat edin, koşmayın, Tombi ürker’ dediğimde söz dinliyorlar. Veliyi ikna etmek için çok çabaladık ama olmadı. Okulda tartışmaya dönüştü.
 
 Tombi ders başı yaptı
 
Oysaki ben tüm aşılarını yaptırmıştım. Adına bütün sınıf birlikte karar vermiştik. Çocuklar gideceğini duyunca çok üzüldü. Milli eğitim müdürümüzün bu müjdesiyle her şey değişti, çocuklar Tombi’ye kavuşacaklar.”
 
Senin okulunda kedi var mı? Kedileri sever misin?
Balıklardan kuşlara, kurbağalardan...
Dünyanın en değişik pastaları...
Bu hayvanlar uzayda... Samanyolu g...
Çocukların yaptığı çizimler gerçek...