Benim Dünyam
Tipeez Dünyası
Oyunlar
Haberler
Forumlar
Çizgi Filmler
TipStar
HopSohbet
Tipeez üyesi misin? Olmak ister misin?! Buraya Tıkla
  • Vızıltı
  • Oyunlar
  • Arkadaşlar
  • Forumlar
En sevdiğin karakter hangisi?
Muhabir Eda
Editör Maya
Grafiker Can
Fotoğrafçı Mert
 

Günümüzde 'Youtuber' diye bir kavram var. Bazen faydalı bilgilerle karşımıza çıksalar da acaba Youtuberlar bizi kötü etkiler mi diye düşünmeden edemiyorum. Bence youtuberlar çocuklara kötü örnek oluyor ve yanlış yönlendiriyor.  

Bugün beş Youtuber'ı inceleyip onları on puan üzerinden değerlendireceğim.

 

Hadi başlayalım.. 

 

Enes Batur (9 Nisan 1998)

 
 Kim bu Youtuberlar?

Enes Batur başarılı işlere imza atmış bir youtuber fakat üslubu hiç uygun değil. Kanalı her yaştan insanlar izleyebilir ve buna göre davranılması gerekir. Enes Batur'un argo konuşması ve kaba hareketleri ile çocuklara kötü örnek olduğunu düşünüyorum bu yüzden ona puanım 10 üzerinden 3.

İnstagram takipçi sayısı: 2,5 M

Youtube takipçi sayısı: 6,9 M

Kazanç:300.000 TL 

 

Danla Biliç (5 Ekim 1994)

 
Kim bu Youtuberlar? 

Danla Biliç futbolcular ile olan troll konuşmaları ve çektiği bazı videolar sayesinde tanındı. Danla Biliç'in bu kadar takipçisinin olma sebebi güzel makyaj yapması değil muhabbetidir. Danla Biliç kanalında insanlara yönelik hakaret içeren sözcükler kullanıyor ve ben bunu hiç doğru bulmuyorum. Kendisiyle çok barışık. Kilolarıyla dalga geçildiği halde umursamayan biri. Bu özelliği de takdir ettiğim yanlarından. Bu yüzden Danla'ya puanım 10 üzerinden 5.

 İnstagram takipçi sayısı: 2,7M

Youtube takipçi sayısı: 1,6 M

Aylık kazanç: 250.000 TL

 

Berkcan Güven (30 Mayıs 1995)

 Kim bu Youtuberlar?

 Eğlenceli ve samimi bir youtuber. Kardeşi ve anneanesi ile çektiği videolar çok izlenme alsa da videoda kardeşine karşı davranışları çok eleştirildi. Bence bu davranışları kardeşiyle arasındaki samimiyetten kaynaklanıyor fakat daha dikkatli davranmalı. Benim Berkcan Güven'e puanım 10 üzerinden 7. 

 İnstagram takipçi sayısı: 1,4 M

Youtube takipçi sayısı: 2 M

Aylık kazanç: 75.000 TL


Kerimcan Durmaz (2 Kasım 1994)

Kim bu Youtuberlar?

 Kerimcan aslında youtuber değil ama bir zamanlar periscope ve vine uygulamalarını aktif kullanıyordu. Sosyal medya sayesinde tanındı.Cinsel tercihi ile çok fazla yargılanan Kerimcan Durmaz eskiden make-up artist idi. Çok fazla takipçi kazanmasının sebebi ise cinsel tercihi, giyimi ve konuşmaları. Bence herkes kendi tercihlerinde özgürdür. Kerimcan'ın uçaktaki hostes ile egoist konuşmalarını çok yanlış buluyorum bu yüzden ona puanım 10 üzerinden 6.

 İnstagram takipçi sayısı: 2,4 M

Youtube takipçi sayısı: 6,3 Bin

Aylık kazanç: 350.000

Orkun Işıtmak (8 Ocak 1996)

 Kim bu Youtuberlar?

 Orkun Işıtmak çektiği videolarda argo kullanmıyor ve seviyeli davranıyor. Önceden polise karşı hakaret içeren videolarının yayılmasıyla çok tepki topladı. Bu videolar hakkında ise " Herkesin gençlik çağında yaptığı yanlış davranışlar vardır ben de cahilliğimde yaptım." dedi. Videoların bazılarının ise gerçeklik payı olmadığını söyledi. Bence Orkun Işıtmak kendine özgü bir youtuber değil. Bu yüzden ona puanım 10 üzerinden 4.

 İnstagram takipçi sayısı: 1,9 M

Youtube takipçi sayısı: 4,6 M

Aylık kazanç: 250.000

 

 Sen bu youtuberlar hakkında ne düşünüyorsun? En sevdiğin youtuber hangisi? 

Saçları dilediği şekli alıyor...
Tatsuya Tanaka’nın minyatür dünyas...
Çocukların hayalleriyle süslenen k...
Instagram'ın yeni Türk cosplay...